Erken teşhis hayat kurtarır ve check-up erken teşhisin anahtarıdır. Günümüzde Tıp Dünyası oldukça ilerleme kaydetse de, temel amaç daima hastalıkların oluşumunun önlenmesi ve erken tanısının sağlanmasıdır.

Hastalıklar aşikar bulgular vermeyebilir, hatta sinsice ortaya çıkabilir. Bu sebeple düzenli aralıklarla şikayetiniz olmasa bile sağlığınız hakkında bilgi almalısınız. Özellikle de toplumda sık görülen hipertansiyon, şeker hastalığı, koroner kalp hastalığı, kanser (meme, kolon, prostat, rahim ağzı vb.) gibi insan sağlığını ciddi düzeyde etkileyen hastalıkların aile öyküsünde var olması durumunda, kontrol sıklığı arttırılmalı ve daha dikkatli olunmalıdır. Aile öyküsü önemli olduğu gibi yaş, cinsiyet, ırk, sosyal yaşam ve alışkanlıklar da hastalıkların ortaya çıkmasında risk faktörleridir. Sağlığınızı kontrol ettirirken hangi hastalıklarla ilgili risk altında olduğunuz ve bu riskler ışığında bir tarama yapılması oldukça önemlidir. Bir sağlık taraması olan Check-Up işte bu nokta da devreye girmektedir. Sağlıklı bir bireyin yılda en az bir kez sağlık taraması yaptırması son derece önemlidir. Check-Up programları da bu amaçla hazırlanmıştır. Sizler için oluşturmuş olduğumuz Check Up programlarımız hakkında özel birimimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Randevu günü sizi Check-Up görevlisi karşılar ve bundan sonraki tüm süreçlerde size eşlik eder. Check-Up tetkikleri 08:30 itibari ile başlar, yaklaşık yarım gün sürer. Programda belirlenen günde Uzman Hekimimiz sonuçlarınızı değerlendirir. Sonuç görüşmesi sırasında Hekiminiz bulgu ve tespitlerini açıklayıp tıbbi önerilerini sunar.

check-up check-up check-up checkup checkup check-up checkup checkup check-up checkup checkup checkup check-up check-up check-up check-up check-up