Acil servisimizde 3 kişilik acil hekim kadromuz, 7 kişilik acil tıp teknisyenimizle beraber 7 gün 24 saat hizmet verilmektedir.

Acil servisimizde 4 yataklı müşahade, 1 müdahale odası ve 1 CPR odası mevcuttur.

Ana branşlarda uzman nöbetçi hekim kadromuz ile birlikte hizmet vermektedir.

Acil Servis Biriminin Önemi

Bir hastanede bulunan tüm servisler göz önüne alındığında hastanenin işleyişi açısından en karmaşık yerinin acil servisler olduğu bir gerçektir. Bu karmaşıklık doğal olarak beraberinde Acil Servislerin en hareketli yerlerden biri olması gerçeğini de beraberinde getirir. Bu nedenle Acil Servisler, bir hastanenin olmazsa olmazlarından biridir. Hatta hastanenin vitrinidir diyebiliriz. Acil Servisin önemini bilen hastanemiz, kurulduğu andan itibaren yapılan çalışmalarla sağlık alanında kendinden söz ettirmeyi başaran ve yakaladığı kalite hizmetleriyle kısa sürede ön plana çıkan, bulunduğu bölgenin dışında Acil Hizmet alanında İstanbul’da söz edilen bir Acil Servis olmuştur.

Yakalanan bu başarı içinde gerçek olan bir şey vardır ki o da tesadüfi olmadığıdır. Bu başarının sürekliliğini sağlayabilmek için yüksek sorumluluk duygusu içerisinde düzenli olarak hizmet içi eğitim toplantıları yapılmakta ve bu yaklaşımımız bizim başarımızın devamını sağladığı gibi Türkiye’de ki bir çok hastaneye de örnek olmaktadır.

Türkiye ve Dünya sağlık örgütünün açıkladığı istatiksel verilere bakıldığında Özel Rumeli Hastanesi Acil Servisine müracaat eden hastaların Acil Hasta insidansı olarak oranlarının çok yüksek olduğu görülmektedir. Bizim için asıl gurur verici olan tarafı ise tedavideki yaşamsal oranları yüksek olmasıdır. Bunlar hastanemizin geçmişinden gelen misyonu ve Acil Servis ekibimizin öz verili, kaliteli çalışmasından aynı zamanda sürekli hizmet içi eğitimlerden kaynaklanmalıdır.

7/24 Hizmetinizdeyiz

Acil Servis ekibimize 24 saat destek veren, her birisi alanında söz sahibi uzman hekimlere sahibiz. Hastalar için uzman hekim düzeyindeki bu değerlendirme ve müdahalenin ne kadar önemli olduğu düşünülürse, verilen hizmetin önemi daha iyi anlaşılabilecektir.

Tüm bunların dışında Acil Serviste hizmet sunmanın en önemli zorluklarından biriside başvuran her hastanın Acil olması daha da zor olan tarafı ise herkes için en Acil hastanın kendisi ve yakınları içinde en Acil hastanın kendi hastaları olmasıdır.

Özel Rumeli Hastanesinin Acil Servis ekibi olarak bizler kaliteli dengeli tüm hizmeti birleştiren ve hasta memnuniyetinin ön planda olduğu sağlık hizmeti sunmayı kendimize görev edindik.

Doğal olarak hekimlik mesleği ve paralel olarak sağlık hizmeti son derece özveri gerektiren riskli bir iştir. Her Acil Serviste insanların normal hayat akışı içinde olmayan, planlanmayan ve hiç düşünülmeyen sağlık açısından tatsız bir durumla karşı karşıyasınızdır. Biz tüm ekip olarak şuna inanırız:. “Gecenin bir saatinde insanların büyük çoğunluğunun uyuduğu zamanda sizi hastanemize getiren sağlık sorununuzda sizi ve yakınlarınızı gülümseyerek karşılayan bir ekibi bulmak, o saatte ve o durumda yaşayabileceğini ve tedavinizi gerçekleştiren en büyük rahatlıktır.”

Hastanemiz Acil Sercisinde hekiminden hizmetlisine kadar çalışan herkes bu anlaşıya ve davranış becerisine sahiptir. Özel Rumeli Hastanesi Acil Servis ekibi olarak her hastamıza kendi yakınımız gibi davranmaktan onur ve gurur duyarız…